reklama
AKCIA Ku každému banneru v ľubovoľnej dĺžke platnosti teraz ročný zápis Exclusive so zľavou 100%
a naviac ďalšia zľava 100% na zverejnenie odborného článku o vašej firme

Vyhľadávanie

 

/


* Táto položka je povinná

 
Košický Prešovský Banskobystrický Žilinský Nitriansky Trenčiansky Trnavský Bratislavský Bratislavský Trnavský Nitriansky Trenčiansky Žilinský Banskobystrický Prešovský Košický
Mapa krajov

Kadiaľ ďalej? Vyberajte z nasledujúcich kategórií:

Epizóda 15. Oklamané Poľsko (1)

Epizóda 15. Oklamané Poľsko (1)

Pravda o koreňoch nemecko-poľského konfliktu, ktorý viedol k druhej svetovej vojne, bola vždy starostlivo ututlaná. Aby sa zakryla nechutná politická agenda západných mocností, nechal sa najskôr kolovať mýtus, že Hitler bol šialený, posadnutý mániou ovládnuť svet, že preto ho jeho agresívna povaha nútila k útoku na všetkých svojich susedov, jedného po druhom, dokiaľ nebol konečne potrestaný silami pokrokového ľudstva. Dokonca i v posledných rokoch bol vymyslený nový mýtus, že druhá svetová vojna bola v skutočnosti potýčkou medzi dvoma diktátormi, počas ktorej "nevinné obete", ako Poľsko a pobaltské štáty, boli zomleté mlynskými kameňmi histórie

9 nenáročných kvetín, ktoré oživia interiér

9 nenáročných kvetín, ktoré oživia interiér

Kvetiny sa skvele hodia do každého interiéru. Pomáhajú čistiť vzduch, produkujú kyslík, pôsobia okrasným dojmom a naviac sa hovorí, že sú dobré pre dušu. Pozrime sa na niekoľko kvetín, ktoré sú nenáročné na pestovanie a zároveň vytvoria krásny dizajnový prvok vo vašej domácnosti.

10 dôvodov, prečo používať ekologické čistiace prostriedky

10 dôvodov, prečo používať ekologické čistiace prostriedky

Triedite odpad, máte povedomie o problémoch, ktoré vedú k poškodzovaniu nášho životného prostredia, ale napriek tomu používate bežné komerčné čistiace prostriedky? Pozrite sa na 10 jasných dôvodov, prečo si vybrať radšej tie ekologické. Nielen, že urobíte niečo pre našu planétu a životné prostredie, ale urobíte i dobrý skutok pre svoje vlastné zdravie. A zlomok ceny, o ktorú sú ekologické čistiace prostriedky mierne drahšie, nestojí v porovnaní s výhodami, ktoré prináša kúpa takéhoto prípravku, ani za reč.

Aké osvetlenie do kúpeľne je najlepšie

Aké osvetlenie do kúpeľne je najlepšie

V kúpeľni sa často upravujeme alebo sa tu nachádzame hlavne keď vonku nie je dostatočné prirodzené svetlo. Je preto dôležité zvoliť vhodný typ osvetlenia. Správne použitým svetlom dokážeme vykúzliť podmienky ako za denného svetla, čím jednoducho zistíme, ako budeme vyzerať i počas dňa a nie iba v pološere v kúpeľni. Výber svetla do kúpeľne má svoje vlastné špecifiká, ktorých je nutné sa držať. O čo presne ide a ako si vybrať to najlepšie osvetlenie do kúpeľne? S tým vám poradíme v tomto článku.

Deň, na ktorý Západ rád zabúda

Deň, na ktorý Západ rád zabúda

História je prepisovaná NATO-m. Druhá svetová vojna nemá byť vnútorným konfliktom kapitalizmu, ale slávnym bojom demokracie proti nacizmu. Sovietsky zväz preto nehral významnú rolu v tomto konflikte. Naopak, z jeho režimu je spravená čo možno najdlhšia aliancia so zlom. Táto propaganda neobstojí pred faktami.

Epizóda 12. Prečo si Británia a Spojené štáty nepriali zabrániť druhej svetovej vojne? (4)

Epizóda 12. Prečo si Británia a Spojené štáty nepriali zabrániť druhej svetovej vojne? (4)

Aby premenil svoju krajinu na silného agresora, musel Hitler najskôr opätovne získať to, čo bolo len nedávno jeho krajine odobraté. V tom mu napomáhali Briti, Francúzi a Američania, ktorí Nemecku dali kvapky a osolili ho vo Versailles.

Epizóda 12. Prečo si Británia a Spojené štáty nepriali zabrániť druhej svetovej vojne? (3)

Epizóda 12. Prečo si Británia a Spojené štáty nepriali zabrániť druhej svetovej vojne? (3)

Takže Adolf Hitler dokázal vyriešiť prvý problém. Avšak dokonca i potom, čo sa stal v januári 1933 kancelárom, nebol schopný spustiť vojenský konflikt z tých najprozaickejších dôvodov – nemal, doslova, žiadnu armádu. So svojim Reichswehrom so 100 000 mužmi (bez tankov, lietadiel, ťažkého delostrelectva a loďstva) nebol Führer schopný obťažovať nikoho, okrem svojho drobného suseda – Luxemburska, a to aj tak len so súhlasom ostatných mocností. Aby mohol začať druhú svetovú vojnu, potreboval Hitler vzkriesiť svoju armádu, vybaviť ju modernými zbraňami a zväčšiť ju na 42-násobok jej vtedajšej veľkosti.

Ako si zariadiť domácu saunu

Ako si zariadiť domácu saunu

V dnešnej dobe je veľkým trendom saunovanie a wellness celkovo. Je vedecky dokázané, že sauna je pre ľudský organizmus veľmi prospešná. Otvára na tele póry a prostredníctvom potu potom odvádza škodliviny z nášho tela. Sauna vznikla vo Fínsku, kde sa, mimochodom, usporadúvajú najrôznejšie súťaže v tom, ako dlho súťažiaci v saune vydržia.

Ako na celulitídu

Ako na celulitídu

Celulitída je kozmetický problém, ktorý trápi väčšinu žien. Ide o problém, ktorý je veľmi ťažké odstrániť. Poďte sa pozrieť, čo je nutné urobiť, aby ste zmenšili alebo dokonca odstránili príznaky celulitídy. Najskôr si ale povedzme, čo to celulitída vlastne je a ako vzniká. Jedine tak totiž dokážeme odhaliť účinnú stratégiu, ako sa jej zbaviť.

Epizóda 12. Prečo si Británia a Spojené štáty nepriali zabrániť druhej svetovej vojne? (2)

Epizóda 12. Prečo si Británia a Spojené štáty nepriali zabrániť druhej svetovej vojne? (2)

Tvrdenie, že Hitlerov vzostup k moci bol hnaný ekonomickými problémami Nemecka, jednoducho neobstojí. Takže sa teraz pozrime na politickú situáciu v tejto krajine počas obdobia známeho ako Weimarská republika.

Strana 1 z 15

reklama
Miesto pre vašu reklamu
Easytranslate24